Audycje muzyczne dla przedszkoli

Oferta audycji muzycznych dla dzieci przedszkolnych jest cyklem spotkań z muzyką na żywo. Prezentacja instrumentów muzycznych, utworów muzyki klasycznej, filmowej, rozrywkowej, popularnej, ludowej i bajkowej przyczynia się do świadomego odbioru muzyki. Głównymi aspektami, na których skupiamy się podczas spotkań z najmłodszymi jest słuchanie muzyki, poznawanie instrumentów muzycznych, zabawy ruchowe z muzyką, wspólny śpiew, a to wszystko w formie pogadanki. Te elementy składają się na główny cel audycji muzycznych, którym jest uzupełnienie podstaw programowych w przedszkolach.

Odbiorcom naszych audycji proponujemy również zwiedzanie siedziby Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – CKK Jordanki. Podczas spaceru przypomnimy sobie etykietę koncertową, obejrzymy sale koncertowe, scenę, sprawdzimy gdzie do swoich występów przygotowują się artyści, a na koniec zajrzymy na próbę orkiestry.

JESIEŃ W BARWIE ZŁOTA / październik 2021

Jesienny nastrój, kocyk, herbatka i …. jazz!
Dźwięk saksofonu wprowadzi nas w tę magiczną i tajemniczą porę roku. 
W końcu polska złota jesień i blask saksofonu doskonale się komponują.
Wykorzystajmy okazję na zapoznanie się ze stylem muzycznym wprost z tętniącego życiem Nowego Orleanu. 

NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD / listopad 2021

Polskie melodie zabrzmią w tym miesiącu z podwojoną siłą!  
W końcu listopad jest dla Nas Polaków wyjątkowym miesiącem, przypominającym o niepodległości naszego kraju. Patriotyczny duch zostanie wprowadzony dzięki pięknej, polskiej muzyce i literaturze. 

PADA ŚNIEG, DZWONIĄ DZWONKI SAŃ / grudzień 2021

Mroźny poranek, za oknem biały puch, sanki czekają…czas ruszyć w zimową muzyczną przygodę! Nasz rozśpiewany Mikołaj już na Was czeka. Przygotujcie dużo energii i dobrego humoru do wspólnego śpiewania! 

KARNAWAŁ ZWIERZĄT / styczeń 2022

Czas na karnawał! I to nie byle jaki, bo ... to karnawał zwierząt! Będziecie mogli spotkać lwa, słonia, łabędzia i wiele innych zwierząt ze wszystkich stron świata. Uczcimy wspólnie pamięć wielkiego kompozytora – Charles’a Camille’a Saint-Saëns’a. Nie możecie przegapić takiej hucznej zabawy! 

SERCE UKRYTE POMIĘDZY DŹWIĘKAMI / luty 2022

Miłość… uczucie, któremu nie mogli się oprzeć nawet najwięksi kompozytorzy.
Wielu z nich zapisywało swoje uczucia na pięciolinii, za pomocą dźwięków, by poprzez emocjonalne kompozycje trafić do serc wybranek. W tym chłodnym miesiącu ocieplimy nasze serca i zapoznamy się z utworami oraz kompozytorami epoki romantyzmu. 

W LEŚNEJ GĘSTWINIE / marzec 2022

Puk, puk! – to chyba dzięcioł. A tam, w zaroślach słychać rechot żab. To wiosna!!! Piękno i potencjał natury zauważali przez wieki kompozytorzy, czerpiąc z niej inspirację do swojej twórczości. Zdecydujemy, który instrument najlepiej naśladuje szum wiatru, a który brzmi jak śpiew ptaków.

MUZYKA Z GŁĘBI / kwiecień 2022

Morza, rzeki, oceany… Dźwięki zmienią się we wszystkie odcienie błękitu. Czeka nas wyprawa na głębokie wody – zarówno z mniejszymi falami, jak i potęga żywiołu. Usłyszymy syreni śpiew, szum fal, a wielki błękit i lazurowe wybrzeże to obrazy, które namalują nam barwy dźwięków.

SŁOŃCE, POMARAŃCZE I… FLAMENCO! / maj 2022

Jak maj, to i skwar… Udajemy się do kraju pełnego ognistej muzyki i promieni andaluzyjskiego słońca, czyli Hiszpanii. To nie tylko gitara i kastaniety, ale również bardzo temperamentny taniec – flamenco. Przygotujmy się na energetyczne połączenie tańca i muzyki. 

JAKIE DŹWIĘKI W ZACZAROWANYCH SKRZYPCACH MIESZKAJĄ / czerwiec 2022

Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym przeniesie nas w świat legend i bohaterskich czynów. 
Przedstawimy legendę o Flisaku, który swoją grą na skrzypcach ocalił mieszkańców średniowiecznego miasta przed plagą żab. Usłyszymy utwory, jakie wykonałby nasz bohater, gdyby zaczął podróżować w czasie.