Audycje w CKK Jordanki

Audycje muzyczne, inaczej koncerty szkolne mające wieloletnią tradycję, to system koncertów prezentujący żywą muzykę w sposób przystępny i ciekawy, dzięki merytorycznie i metodycznie przygotowanym prelegentom. Stanowią one swoistą pogadankę o muzyce, instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych. Przebieg spotkań prowokuje młodych słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w koncercie. W zależności od wieku słuchaczy mogą to być: ruch przy muzyce, wspólne śpiewanie piosenek, pogadanka czy dyskusja. Stosowanie różnorodnych form pozwala na ciekawy sposób dotarcia do uczestników naszych koncertów.

Odbiorcom naszych audycji proponujemy również zwiedzanie siedziby Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – CKK Jordanki. Podczas spaceru przypomnimy sobie etykietę koncertową, obejrzymy sale koncertowe, scenę, sprawdzimy gdzie do swoich występów przygotowują się artyści, a na koniec zajrzymy na próbę orkiestry.

 

JESIEŃ W BARWIE ZŁOTA / październik 2021

Jesienny nastrój, kocyk, herbatka i …. jazz!
Dźwięk saksofonu wprowadzi nas w tę magiczną i tajemniczą porę roku. 
W końcu polska złota jesień i blask saksofonu doskonale się komponują.
Wykorzystajmy okazję na zapoznanie się ze stylem muzycznym wprost z tętniącego życiem Nowego Orleanu. 

NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD / listopad 2021

Polskie melodie zabrzmią w tym miesiącu z podwojoną siłą!  
W końcu listopad jest dla Nas Polaków wyjątkowym miesiącem, przypominającym o niepodległości naszego kraju. Patriotyczny duch zostanie wprowadzony dzięki pięknej, polskiej muzyce i literaturze. 

PADA ŚNIEG, DZWONIĄ DZWONKI SAŃ / grudzień 2021

Mroźny poranek, za oknem biały puch, sanki czekają…czas ruszyć w zimową muzyczną przygodę! Nasz rozśpiewany Mikołaj już na Was czeka. Przygotujcie dużo energii i dobrego humoru do wspólnego śpiewania! 

KARNAWAŁ ZWIERZĄT / styczeń 2022

Czas na karnawał! I to nie byle jaki, bo ... to karnawał zwierząt! Będziecie mogli spotkać lwa, słonia, łabędzia i wiele innych zwierząt ze wszystkich stron świata. Uczcimy wspólnie pamięć wielkiego kompozytora – Charles’a Camille’a Saint-Saëns’a. Nie możecie przegapić takiej hucznej zabawy! 

SERCE UKRYTE POMIĘDZY DŹWIĘKAMI / luty 2022

Miłość… uczucie, któremu nie mogli się oprzeć nawet najwięksi kompozytorzy.
Wielu z nich zapisywało swoje uczucia na pięciolinii, za pomocą dźwięków, by poprzez emocjonalne kompozycje trafić do serc wybranek. W tym chłodnym miesiącu ocieplimy nasze serca i zapoznamy się z utworami oraz kompozytorami epoki romantyzmu. 

W LEŚNEJ GĘSTWINIE / 14 - 15 marca 2022, godz. 9:00, 10:30, 12:00

Puk, puk! – to chyba dzięcioł. A tam, w zaroślach słychać rechot żab. To wiosna!!! Piękno i potencjał natury zauważali przez wieki kompozytorzy, czerpiąc z niej inspirację do swojej twórczości. Zdecydujemy, który instrument najlepiej naśladuje szum wiatru, a który brzmi jak śpiew ptaków.

MUZYKA Z GŁĘBI / 11 - 12 kwietnia 2022, godz. 9:00, 10:30, 12:00

Morza, rzeki, oceany… Dźwięki zmienią się we wszystkie odcienie błękitu. Czeka nas wyprawa na głębokie wody – zarówno z mniejszymi falami, jak i potęga żywiołu. Usłyszymy syreni śpiew, szum fal, a wielki błękit i lazurowe wybrzeże to obrazy, które namalują nam barwy dźwięków.

SŁOŃCE, POMARAŃCZE I… FLAMENCO! / 23 - 24 maja 2022, godz. 9:00, 10:30, 12:00

Jak maj, to i skwar… Udajemy się do kraju pełnego ognistej muzyki i promieni andaluzyjskiego słońca, czyli Hiszpanii. To nie tylko gitara i kastaniety, ale również bardzo temperamentny taniec – flamenco. Przygotujmy się na energetyczne połączenie tańca i muzyki. 

JAKIE DŹWIĘKI W ZACZAROWANYCH SKRZYPCACH MIESZKAJĄ / 21 - 22 czerwca 2022, godz: 9:00, 10:30, 12:30

Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym przeniesie nas w świat legend i bohaterskich czynów. 
Przedstawimy legendę o Flisaku, który swoją grą na skrzypcach ocalił mieszkańców średniowiecznego miasta przed plagą żab. Usłyszymy utwory, jakie wykonałby nasz bohater, gdyby zaczął podróżować w czasie.