Gidaszewska/Łaguniak/Koziak Trio | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Gidaszewska/Łaguniak/Koziak Trio

Gidaszewska/Łaguniak/Koziak Trio tworzą koncertujący w ponad 25 krajach młodzi muzycy: Marta Gidaszewska, absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie
prof. Kariny Gidaszewskiej i prof. Bartosza Bryły, Robert Łaguniak, doktorant Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Kariny Gidaszewskiej oraz Marcin Koziak, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa oraz Texas Christian University w Fort Worth w Stanach Zjednoczonych w klasie prof. Tamasa Ungara. 
Wszyscy są laureatami licznych międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie, który w 2021 r. połączył ich muzyczne drogi. W roku 2022 na XXI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi zdobyli II miejsce oraz nagrodę specjalną dla najlepszego polskiego zespołu. 
Występują jako soliści i kameraliści w większości polskich filharmonii oraz w innych znakomitych salach koncertowych w Polsce, takich jak: NOSPR w Katowicach, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, czy Sala Koncertowa Zamku Królewskiego w Warszawie. Swoje umiejętności prezentowali także poza granicami kraju - w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak wspólnie tworzą Polish Violin Duo, z kolei Marcin Koziak występuje kameralnie z Aleksandrą Kuls, Magdaleną Bojanowicz, Bartoszem Koziakiem oraz Agatą Szymczewską.