Tansman Trio

Tansman Trio - zespół złożony z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce instrumentalistek młodego pokolenia. 

  • Roksana Kwaśnikowska - skrzypce 
  • Agnieszka Podłucka – altówka
  • Zuzanna Sosnowska – wiolonczela

Trio o klasycznej, lecz niepopularnej na scenach muzycznych obsadzie. Specjalizuje się w muzyce XX wieku, jednak równie chętnie sięga po dzieła kompozytorów innych epok. 

Laureatki konkursu Scena Muzyki Polskiej organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Polsce, konkursu Tiziano Rosetti International Music Competition, Konkursu Silesia Sonans oraz międzynarodowego Festiwalu Szczecin Classic. We współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Muzyków Kameralistów dokonały pierwszego w historii nagrania Trio smyczkowego nr 2 autorstwa Aleksandra Tansmana, patrona zespołu. 
Absolwentki Ogólnokształcącej Szkoły Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, gdzie połączyła je wspólna pasja oraz chęć dzielenia się muzyką. Później, artystki kształciły się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze i Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie.

Laureatki czołowych nagród na prestiżowych konkursach międzynarodowych, takich jak Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Tibora Vargi w Sion. Jako doświadczone kameralistki w swym dorobku artystycznym mają także osiągnięcia na konkursach muzyki kameralnej w Kanadzie, Hiszpanii, Włoszech i Polsce.

Artystki są zapraszane na polskie festiwale muzyki kameralnej, tj. Krzyżowa Music Festival, Ensemble Festival, Festiwal Muzyki Kameralnej Q'uarto Mondi, Festiwal Trzy-Czte-Ry. Regularnie koncertują również za granicą w Niemczech, Hiszpanii, Skandynawii, Japonii, na Łotwie, we Włoszech, Namibii i USA.