Stanisław Oracz

Stanisław Oracz naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego rozpoczął w 2010 roku w klasie fortepianu prowadzonej przez Panią Anitę Orzechowską-Cymbałko. Obecnie jest uczniem klasy V OSM II st. w klasie fortepianu Pani Magdaleny Stopińskiej. 
Stanisław wielokrotnie brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do jego najważniejszych pianistycznych osiągnięć należą: III Nagroda w Neapolitan Masters Competition (2020), II miejsce przyznane przez Jury Studenckie obok wyróżnienia przyznanego przez Jury Główne w 10. Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Broumov Key” (Czechy, 2020), II miejsce oraz Nagroda Specjalna w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Hoffmana w Krakowie (2019), II miejsce w I Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie (2019), wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu (2018), wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli (2018). Stanisław występował m.in. w Dworze Artusa w Toruniu, Pałacu Romantycznym w Turznie, pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w CKK Jordanki. 
Umiejętności pianistyczne doskonalił uczestnicząc w kursach mistrzowskich pod okiem uznanych pedagogów - pianistów m.in. prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Janusza Olejniczaka, prof. Justyny Galant-Wojciechowskiej, prof. Jerzego Sterczyńskiego, prof. Michela Béroffa, prof. Andrzeja Tatarskiego, Ilya Maximova, Piotra Sałajczyka.W ubiegłym roku szkolnym za sukcesy artystyczne otrzymał Stypendium Maestro Prezydenta Miasta Torunia.