Wydarzenia dla dzieci - Siły Natury 2017 | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Wydarzenia dla dzieci - Siły Natury 2017

  • W ramach Festiwalu odbyły się dwa konkursy skierowane do uczniów szkół województwa kujawsko-pomorskiego: konkurs plastyczny „Dźwięki Wszechświata” oraz Wojewódzki Konkurs Kompozytorski – Siły Natury. Na konkurs plastyczny wpłynęło blisko 300 prac z trzech grup wiekowych 5 – 15 lat. Jury wyłoniło po 3 zwycięskie prace w każdej z grup. Nagrody rzeczowe zostały rozdane podczas koncertu „Recital Księżycowy” w Dworze Artusa.
  • Konkurs kompozytorski skierowany był do uczniów szkół muzycznych z województwa kujawsko-pomorskiego. Przedmiotem konkursu był utwór na małą orkiestrę smyczkową, zainspirowany zjawiskami astronomicznymi. Jury w składzie: przewodnicząca jury - Magdalena Cynk oraz Rafał Kłoczko i Ewa Fabiańska – Jelińska wyłoniło 6 zwycięskich partytur. Dyplomy i nagrody pieniężne zostały wręczone na koncercie finałowym w dniu 1 października. Zwycięski utwór „The Universe” Adama Józefa Falenty został wykonany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną na koncercie w kwietniu 2018r.
  • Dla dzieci zorganizowane zostały koncerty kameralne „Chodź gwiazdeczko, zabawimy się w kółeczko”. Zabrzmiały słynne kołysanki i nocne tematy muzyczne.
  • Dodatkowo odbyło się 20 bezpłatnych audycji muzycznych dla dzieci z małych miejscowości Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Artyści na koncertach „Gwiezdne nuty” zaprezentowali najmłodszym słuchaczom tematy muzyczne z filmów „Gwiezdne wojny”, „Interstellar”, „Odyseja kosmiczna” oraz kompozycje L. van Beethovena, Rossiniego, Griega.